چاپ وینیل

چاپ مش
۲۰ بهمن ۱۳۹۸
چاپ فلکس
۲۰ بهمن ۱۳۹۸

چاپ وینیل

چاپ وینیل پشت چسبدار برای چسباندن روی سطوح مختلف در مجموعه ما به صورت کاملاً تخصصی انجام میشود. وینیل انواع مختلفی دارد که در ادامه سعی میکنیم توضیحاتی درباره انواع آن ارائه دهیم . وینیل ها بسته به نوع چسب و ضخامتشان در جاهای مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند . از چاپ و نصب وینیل بر روی ماشین ، اتوبوس و قطار ، تا چاپ و نصب وینیل بر روی شیشه مغازه ها ، جهت چسباندن روی زمین ، جهت نصب بر روی ایسوزو ،کامیون ، وانت ، ون ، چاپ برای ستون و …
البته به غیر از این موارد بایستی به نصب وینیل بر روی بسیاری از محصولات مواد غذایی و همچنین بهداشتی و سایر محصولات نیز اشاره نمود . در کل باید بگوییم که هر استفاده ای که برای تمامی پشت چسبدارها قابل تصور است برای وینیل نیز وجود دارد.

چاپ وینیل چیست ؟

برای جواب به این سئوال ابتدا باید خود متریال وینیل را توضیح دهیم . وینیل ( vinyl ) نام تجاری محصولی پشت چسبدار میباشد که از پی وی سی تولید شده است . ضخامت وینیل با میکرون مشخص میشود . ضخامت های موجود در ایران معمولاً از ۵۰ میکرون تا ۱۲۰ میکرون میباشد . وینیل در برابر پاره شدن مقاوت بالایی دارد و کاملاً ضد آب است . قابلیت شستشو با انواع شوینده ها را دارد و تقریباً تمامی انواع آن ضد خش میباشد .
وینیل معمولاً به صورت رول و با دستگاههای Outdoor و اکو سالونت چاپ میشود . البته با دستگاههای فلت بد هم میتوان وینیل را چاپ نمود . برای چاپ وینیل نیاز به دستگاهی با عرض حداقل ۱۵۰ سانت یا بالاتر میباشد . کیفیت چاپ وینیل رابطه مستقیم با نوع هد دستگاهی که با آن چاپ میشود دارد . هر چقدر هد دستگاه چاپ کیفیت بالاتری داشته باشد ، کیفیت چاپ وینیل نیز بالاتر خواهد بود . معمولاً‌ دستگاههای اکوسالونت کیفیت چاپ خیلی بالایی دارند.

تفاوت وینیل با استیکر

باید بگوییم که تقریباً هیچ تفاوتی بین وینیل با استیکر وجود ندارد. وینیل در حقیقت همان استیکر است . ولی برخی از افراد در ایران آن را به نام وینیل و برخی دیگر با نام استیکر میشناسند . ولی در اصل وینیل ( Vinyl ) نام تجاری آن است و استیکر نام مصرفی آن . به این معنی که در خرید و فروش آن در کشورهای خارجی بیشتر از نام وینیل استفاده میکنند تا استیکر . این متریال نمونه های چینی ، اروپایی ، ترکیه ای ، تایوانی ، کره ای و ایرانی را دارد که بسته به موارد مصرف از انواع مختلف آن استفاده میکنند .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *